fbpx

PASIŪLYMAI

Šventoji 1 d. (14 km.) Mickūnai - Mikieriai

Maršrutas prasideda nuo Mickūnų motokroso trasos netoli tilto kelyje Anykščiai - Svėdasai arba nuo pat minėto tilto stovėjimo aikštelės. Maršruto finišas - sodyba "Šventosios upės slėnis" Mikierių kaime - ten, kur greičiausiai bus palikti jūsų automobiliai

Populiariausias Šventosios upės maršrutas. Ypač rekomenduojamas plaukiant šeimoms su vaikais arba dideliems įmonių kolektyvams. Maršrutas driekiasi Šventosios kraštovaizdžio draustiniu. Pakeliui daug sustojimui tinkančių vietų su viešomis arba privačiomis stovyklavietėmis. Daug maudynėms tinkamų vietų. Krantai sausi ir smėlėti. Sezono metu galima mėgautis pakeliui surinktomis uogomis ar grybais. Atkarpa garsėja sėkminga šapalų žvejyba. Artimiausios parduotuvės: Svėdasuose arba Andrioniškyje. Objektai pakeliui žemyn upe:

  • Jaros ir Šventosios santaka. Jaros atnešamas vanduo ženkliai šaltesnis - tą aiškiai galima pajausti maudantis santakoje. Iki finišo lieka 10 km.
  • Šventosios kilpos - didysis skardis. Tai vizitinė Šventosios upės kortelė ir populiari vieta pirmam pasimatymui, vestuvėms, susitikimams su geriausiais draugais ir pan. Į aukštą smėlėtą skardi atsimušusi Šventoji apsisuka visu 180 laipsnių ir grįžta atgal... Iki finišo lieka 3 km.
  • Pakabinamas beždžionių tiltas - smagiausia žygio dalis mažiausiems žygeiviams. Puiki vieta maudynėms ir, žinoma, supynėms:) Tiesa suaugusiųjų prašome ant tilto nesisupti. Iki finišo - 700 m.
  • Senasis Inkūnų kaimas  - vieta kurią, jei ne pakeliui tai po žygio, būtinai aplankysite. Mikieriai garsėja kaip energetiškai labai stipri vieta, o vietiniai tiki pasakojimu apie dabartinio šaltinio vietoje apsireiškusią Šv. mergelę Mariją, kurios garbei buvo pastatyta medinė bažnytėlė. Kaime taip pat rasite keramikos dirbtuves, o vaikus pradžiugins rastas bebro namas. Kaimą rasite nuo beždžionių tilto keliuku paėję apie 300-400 m. į pietų pusę. Jei po žygio neišvykstate, rekomenduojame šią vietą aplankyti sekančios dienos rytą ir atsinešti tyro vandens rytinei arbatai..
  • Mikierių kaimo įžymybės: žvėrinčius, įspūdingi ąžuolai, nuostabūs pasivaikščiojimo takeliai ir daug veiklos sodyboje Šventosios upės slėnis - jūs tik paklauskit ir netrukus pamatysite kaip namukas viduryje miškų taps įvairiausių įprastų ir nestandartinių pramogų zona.

Po žygio prašome baidarių nepalikti ant kranto -  baidares reiktų pristatyti sodybos šeimininkams (atnešti prie sodybos) ir tokiu būdu patvirtinti, kad jūsų gražinote išsinuomotą inventorių ir jis yra tvarkingas.

Nakvynė galima sodyboje su patogumais arba stovyklavietėje. Sodyboje yra krepšinis, tinklinis, dažasvydis, lankai, tiras vaikams ir suaugusiems bei specialių pasiūlymų įmonėms ar ypatingoms progoms (bernvakariams, išleistuvėms).

Dėmesio plaukiantiems plaustu! Žygyje užtruksite 2-3 kartus ilgiau nei plaukdami baidare. Plaukiant plaustu rekomenduojame planuoti ne daugiau kaip 7 km. maršrutą į dieną