fbpx

PASIŪLYMAI

Virinta. 1 d. (16 km) Kurkliai-Kavarskas

Virinta. 1 d. (16 km) Kurkliai-Kavarskas - baidarių maršrutas

Maršruto žemėlapis su lankytinais objektais:

 

Virinta – upė mėgstantiems aktyvų plaukimą: kai kuriose atkarpose gausu užvartų, nedidelių slenksčių ir kitų kliūčių, kurias įveikinėti ypač smagu!

Atvykimas į pačius Anykščius. Iš čia jus, kartu su baidarėmis, vežame į starto vietą (jei grupė didesnė nei 8 žm, rekomenduojame prieš atvykstant žygeivius palikti prie upės, o į Anykščius tik atvaryti automobilius.

Žygį, priklausomai nuo jūsų pageidavimų maršruto ilgiui, pradėsime nuo Kurklių miestelio pradžios arba pabaigos. Žygio metu sustojimams ir maudynėms vietų nedaug. Upė negili, bet pakankamai srauni. Pakeliui Virintos kraštovaizdžio draustinis, o vos įplaukus į Šventąją – Vetygalos atodanga.  Įplaukus į Šventąją srovė ženkliai sumažės - pats laikas bendravimui ar užkandžiams ant vandens. Iki finišo likus mažiau nei pusvalandžiui po kaire puse pamatysite puikią stovyklavietę - pats laikas maudynėms. Pasistiprinę, atsigaivinę ir pranešę mums apie artėjančią žygio pabaigą plaukiate iki Kavarsko HE užtvankos. Prieš pat ją po dešine  - puikus krantas išlipimui bei lieptelis maudynėms.  Žygis baigtas - telieka sulaukti transporto.