fbpx

PASIŪLYMAI

Šventoji 1 d. (14 km) Mikieriai-Andrioniškis

Šventoji 1 d. (14 km) Mikieriai-Andrioniškis

 

Šventoji: vaizdinga ir bene mažiausiai urbanizuota. Idealus pasirinkimas plaukiantiems pirmą kartą. Pakeliui gausu smėlėtų paplūdimių, stovyklaviečių, atovėpio vietų. Krantai sausi, miškingi ir mažai urbanizuoti, kas sudaro idealias sąlygas pasinerti į pilnavertį poilsį gamtoje.

Mikieriai-Andrioniškis yra vienas populiariausių mūsų maršrutų. Žygį pradėję nuo mūsų sodybos, pasipraktikavimo ar žingeidumo tikslais iš pradžių galite paplaukti 700 m. prieš srovę - iki Mikierių-Inkūnų pakabinamo (beždžionių) tilto. Ten ne tik nuostabi vieta maudynėms, bet ir Inkūnų šaltinis, bažnytėlė, keramikų dirbtuvės senajame Inkūnų kaime, vos 300 m. nuo tilto...Plaukdami nuo mūsų sodybos žemyn įveiksite lašinių rėvą (didžiausią Šventosios slenkstį), praplauksite Jasinko malūną, o žygio pabaigoje esančioje viešoje stovyklavietėje galėsite išsikepti šašlyką ar pasigrožėti nuostabia Andrioniškio bažnyčia

Lankytini objektai (paeiliui): Mikierių-Inkūnų lankytini objektai (pakabinamas tiltas, Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo vieta ir jos vietoje ištryškęs šaltinis, bei apsireiškimui pažymėti pastatyta vienintelė Lietuvoje miško medinė bažnytėlė; keramikos dirbtuvės  senajame Inkūnų kaime, žvėrinčius, Sodybos „Šventosios upės slėnis“ pramogos, ąžuolų takas, Lašinių rėva (didžiausias Šventosios slenkstis), Jasinsko malūno liekanos.