Senasis Inkūnų kaimas
Senasis Inkūnų kaimas įsikūręs Šventosios kraštovaizdžio draustinyje, apsuptas Saldagirio miško. Kaime išlikę kelios senos autentiškos trobos, taip pat išlikę kaimo tvorų fragmentai. Kaime yra medinė Švč. Aušros Vartų Dievo Motinos bažnyčia. Šalia jos trykšta, vietinių šventu vadinamas, šaltinis. Į jį vandens žmonės atvyksta ne tik iš aplinkinių kaimų, bet ir iš 20 km, nuo čia nutolusių Anykščių. Tarp vietinių gyva legenda, kad kaime apsireiškė Šv. Mergelė Marija, o jos apsireiškimo vietoje ištryško šaltinis. Po įvykio į šią vietą pradėjo plūsti tikintieji. Todėl ant šalia esančios kalvos buvo nuspręsta pastatyti medinę bažnytėlę.
Šalia kaimo yra didelė bebrų užtvanka.
Mikierius ir Inkūnus skiria upė. Kad kaimo žmonės galėtų vieni kitus pasiekti buvo pastatytas medinis tiltas. 2002 m. jis dėl prastos būklės buvo nugriautas ir vietoj jo kariškiai pastatė laikiną pontoninį tiltą, kuris galiausiai buvo pakeistas pakabinamu plieniniu beždžionių tiltu, kuris yra ilgiausias tokio tipo tiltas Lietuvoje.
Bažnyčia, šaltinis ir bebrų užtvanka yra vienas šalia kito ir nuo sodybos nutolę vos per 1 km., o vienintelis būdas iš Mikierių paskiekti Inkūnus yra minėtas "beždžionių tiltas", todėl rytinis tyro vandens atsinešimo ritualas mūsų slėnio svečiams yra tiesiog neišvengiamas... Juolab, kad tai dar ne viskas ką galime nuveikti Inkūnuose..
Kaime yra vietos bendrijos iniciatyva pastatytas medinių skulptūrų parkas - Inkūnų atminties parkas, skirtas atminti aplink išnykusiuose kaimuose buvusioms sodyboms. Kiekviena skulptūra simbolizuoja po vieną sodybą.
Žingindesniems Inkūnų lankytojams rekomenduojame aplankyti juodosios keramikos dirbtuves - jos taip pat įsikūrę pačiame kaime. Apsilankius galima ne tik įsigyti išrūgų keramikos ar kitokių unikalių gaminių, bet ir susitarti dėl edukacijos užsiėmimų vaikams ar suaugusiems.