fbpx

PASIŪLYMAI

Aštresnių pojūčių mėgėjams rekomenduojame

  1. Ekstremalūs pavasariniai baidarių žygiai.

Labiausiai patyrę baidarininkai visada laukia pavasario ir polaidžio vandens, kad galėtų į mažiausių Lietuvos upių vandenis įleisti irklus, ypač į tų kurios praplaukiamos tik ankstyvą pavasarį. Viena iš tokių mūsų krašte - Anykšta.

Anykšta. Vasarą - tai daugelyje vietų kelių nesušlampant prabrendamas upelis. Tačiau pavasarį Anykšta vadinama viena iš sportiškiausių Lietuvos upių. Ištekėdama nuo Rubikių ežero (kurio paviršius atitinka Anykščių bažnyčios 71 m. aukščio bokštų viršūnę), vinguriuoja Anykščių link 10 kilometrų, pakeliui įsiterpdama tarp aukštų šlaitų, ant vieno iš kurių įrengta Kalitos kalnų slidinėjimo trasa. Anykštos nuolydis - 5 m/km (palyginimui: Šventosios - 0,5m/km, Virintos 1,5 m/km), o žemupyje - net 8m/km. Daug užvartų ir sudėtingų posūkių su paspaudimais ir slenksčiais. Todėl šia upe negalima plaukti nepatyrusiems ar mažą patirtį turintiems baidarių mėgėjams. Būtinas specialus inventorius ir ekipiruotė. Be specialaus pasiruošimo žygis Anykšta gali baigtis jau po pirmų 100-o metrų. Žygiui Anykšta tinkamiausias metas: kovas - balandis arba po ypatingai didelių liūčių.

Mažiau patyrusiems pavasarį rekomenduojame išbandyti Jaros, Vyžuonos, Siesarties ar Virintos upes. Pastarosios dvi sudėtingesnės, turinčios itin įdomių vietų, slenksčių ir gali būti tinkama net 4 dienų žygiui. Pasirinkus Virintą ar Siesartį įspūdžių nestokos net labiau patyrę baidarių entuziastai. Plaukiant upe balandžio mėnesį, akį džiugins žibučių žiedai ir bundačios gamtos kvapas. Šiomis upėmis plaukti galima ištisus metus, tačiau aštriausius pojūčius patirsite balandžio - gegužės mėn.

  1. Skrydis lynu per Šventosios upę (ZIP line). Pramoga pakankamai ekstremali ir abejingų nepalieka. Lyno ilgis 130 metrų. Jis įrengtas 15 m. aukštyje (aukštis palyginimui - 5 aukštų namas). Tačiau labiausiai neįprasta tai, kad lynas įrengtas parabolės principu - tai lemia itin didelį pagreitį ir aštrius pojūčius. Lynas įrengtas šalia sodybos. Šia infrastruktūra galima naudotis tik su apraišais ir tik išklausius instruktažą (apraišai ir instruktažas suteikiami vietoje).  Nepaisant pramogos ektremalumo, jauniausiam drasuoliui skrydžio metu buvo vos 6 metai. Pramogos kaina 3 eur./žm.
  2. Naktinis baidarių žygis - pažįstama upė, tačiau pojūčiai nauji. Tam idealiai tinka 3-jų km. Šventosios kilpų maršrutas. Pagal poreikį galimas Niūronių-Anykščių maršrutas, arba plaukti nuo miesto centro 5-8 km. žemyn. Tai gali būti jūsų išvykos vinis arba tik dalis visos programos įmonės kolektyvui. Po žygio labai tinka pirtelė...
  3. Naktinis pėsčiųjų žygis mišku pagal legendą. Pasišviesti galima tik fakelo šviesa.. (jei labai sausa, pramoga neorganizuojama).
  4. Dažasvydis (paintball).
  5. Šaudymas iš lanko.
  6. Žygis pagal legendą.