fbpx

PASIŪLYMAI

Senasis Inkūnų kaimas

Senasis Inkūnų kaimas įsikūręs Šventosios kraštovaizdžio draustinyje, Inkunu medine baznyciaapsuptas Saldagirio miško. Kaime išlikę kelios senos autentiškos trobos, taip pat išlikę kaimo tvorų fragmentai. Kaime yra medinė Švč. Aušros Vartų Dievo Motinos bažnyčia. Šalia jos trykšta, vietinių šventu vadinamas, šaltinis. Į jį vandens žmonės atvyksta ne tik iš aplinkinių kaimų, bet ir iš 20 km, nuo čia nutolusių Anykščių. Tarp vietinių gyva legenda, kad kaime apsireiškė Šv. Mergelė Marija, o jos apsireiškimo vietoje ištryško šaltinis. Po įvykio į šią vietą pradėjo plūsti tikintieji. Todėl ant šalia esančios kalvos buvo nuspręsta pastatyti medinę bažnytėlę.

Šalia kaimo yra didelė bebrų užtvanka.

Mikierius ir Inkūnus skiria upė. Kad kaimo žmonės galėtų vieni kitus pasiekti buvo pastatytas medinis tiltas.  2002 m. jis dėl prastos būklės buvo nugriautas ir vietoj jo kariškiai pastatė laikiną pontoninį tiltą, kuris galiausiai buvo pakeistas pakabinamu plieniniu beždžionių tiltu, kuris yra ilgiausias tokio tipo tiltas Lietuvoje.

Bažnyčia, šaltinis ir bebrų užtvanka yra vienas šalia kito ir nuo sodybos nutolę vos per 1 km., o vienintelis Inkunu pakabinamas bezdzioniu tiltas pavasaribūdas iš Mikierių paskiekti Inkūnus yra minėtas "beždžionių tiltas", todėl rytinis tyro vandens atsinešimo ritualas mūsų slėnio svečiams yra tiesiog neišvengiamas... Juolab, kad tai dar ne viskas ką galime nuveikti Inkūnuose..

Kaime yra vietos bendrijos iniciatyva pastatytas medinių skulptūrų parkas - Inkūnų atminties parkas, skirtas atminti aplink išnykusiuose kaimuose buvusioms sodyboms. Kiekviena skulptūra simbolizuoja po vieną sodybą. 

Žingindesniems Inkūnų lankytojams rekomenduojame aplankyti juodosios keramikos dirbtuves - jos taip pat bebru uztvanka inkunuoseįsikūrę pačiame kaime. Apsilankius galima ne tik įsigyti išrūgų keramikos ar kitokių unikalių gaminių, bet ir susitarti dėl edukacijos užsiėmimų vaikams ar suaugusiems.

Aštresnių pojūčių mėgėjams rekomenduojame

 1. Ekstremalūs pavasariniai baidarių žygiai.

Labiausiai patyrę baidarininkai visada laukia pavasario ir polaidžio vandens, kad galėtų į mažiausių Lietuvos upių vandenis įleisti irklus, ypač į tų kurios praplaukiamos tik ankstyvą pavasarį. Viena iš tokių mūsų krašte - Anykšta.

Anykšta. Vasarą - tai daugelyje vietų kelių nesušlampant prabrendamas upelis. Tačiau pavasarį Anykšta vadinama viena iš sportiškiausių Lietuvos upių. Ištekėdama nuo Rubikių ežero (kurio paviršius atitinka Anykščių bažnyčios 71 m. aukščio bokštų viršūnę), vinguriuoja Anykščių link 10 kilometrų, pakeliui įsiterpdama tarp aukštų šlaitų, ant vieno iš kurių įrengta Kalitos kalnų slidinėjimo trasa. Anykštos nuolydis - 5 m/km (palyginimui: Šventosios - 0,5m/km, Virintos 1,5 m/km), o žemupyje - net 8m/km. Daug užvartų ir sudėtingų posūkių su paspaudimais ir slenksčiais. Todėl šia upe negalima plaukti nepatyrusiems ar mažą patirtį turintiems baidarių mėgėjams. Būtinas specialus inventorius ir ekipiruotė. Be specialaus pasiruošimo žygis Anykšta gali baigtis jau po pirmų 100-o metrų. Žygiui Anykšta tinkamiausias metas: kovas - balandis arba po ypatingai didelių liūčių.

Mažiau patyrusiems pavasarį rekomenduojame išbandyti Jaros, Vyžuonos, Siesarties ar Virintos upes. Pastarosios dvi sudėtingesnės, turinčios itin įdomių vietų, slenksčių ir gali būti tinkama net 4 dienų žygiui. Pasirinkus Virintą ar Siesartį įspūdžių nestokos net labiau patyrę baidarių entuziastai. Plaukiant upe balandžio mėnesį, akį džiugins žibučių žiedai ir bundačios gamtos kvapas. Šiomis upėmis plaukti galima ištisus metus, tačiau aštriausius pojūčius patirsite balandžio - gegužės mėn.

 1. Skrydis lynu per Šventosios upę (ZIP line). Pramoga pakankamai ekstremali ir abejingų nepalieka. Lyno ilgis 130 metrų. Jis įrengtas 15 m. aukštyje (aukštis palyginimui - 5 aukštų namas). Tačiau labiausiai neįprasta tai, kad lynas įrengtas parabolės principu - tai lemia itin didelį pagreitį ir aštrius pojūčius. Lynas įrengtas šalia sodybos. Šia infrastruktūra galima naudotis tik su apraišais ir tik išklausius instruktažą (apraišai ir instruktažas suteikiami vietoje).  Nepaisant pramogos ektremalumo, jauniausiam drasuoliui skrydžio metu buvo vos 6 metai. Pramogos kaina 3 eur./žm.
 2. Naktinis baidarių žygis - pažįstama upė, tačiau pojūčiai nauji. Tam idealiai tinka 3-jų km. Šventosios kilpų maršrutas. Pagal poreikį galimas Niūronių-Anykščių maršrutas, arba plaukti nuo miesto centro 5-8 km. žemyn. Tai gali būti jūsų išvykos vinis arba tik dalis visos programos įmonės kolektyvui. Po žygio labai tinka pirtelė...
 3. Naktinis pėsčiųjų žygis mišku pagal legendą. Pasišviesti galima tik fakelo šviesa.. (jei labai sausa, pramoga neorganizuojama).
 4. Dažasvydis (paintball).
 5. Šaudymas iš lanko.
 6. Žygis pagal legendą.

Susipažink su Mikierių apylinkėmis pėsčiomis

Šventosios upės slėnis įsikūręs populiariausio dviejų dienų baidarių maršruto viduryje, Mikierių km., visai netoli lankomiausio baidarininkų objekto - pakabinamo bezdžionių tilto.

Bezdžionių tiltas, 700m. Šis tiltas, nors ir atnaujintas, daugeliui Šventaja plaukiančių poilsiautojų yra vienas svarbiausių traukos objektų. Vaikai ant kabančio tilto mėgsta suptis,  o foto ir asmenukių mėgėjai būtinai stengsis padaryti gerą kadrą savo Facebook profiliui. Dėl puikios harmonijos su gamta, tiltas traukia fotografų lydimas jaunavežių poras, kurie neretai ant tilto palieka santuokos stiprumą simbolizuojanią spynelę.

Danielynas, 700 m.

Keramikos dirbtuvės, 1200 m. Juodosios keramikos dirbtuvėse Inkūnų kaime galima ne tiks susipažinti su išrugų keramikos dirbiniais ar juos įsigyti. Čia šį amatą galėsite išbandyti patys - organizuojami užsiėmimai vaikams ir suaugusiems, kurių metu nulipdytą savo autorinį kūrinį atgausite tik maždaug po mėnesio - jį dar reikia išdegti krosnyje.. Užsiėmimų kaina apie 12 eur/žm. Minimali grupė - 10 žm.)

Tyras Inkūnų šaltinis, 1200 m.

Senasis Inkūnų kaimas, 1200 m.

Įspūdingi ąžuolai, 150-2000 m.

Lašinių rėva, 1000 m. Šį upės slenkstį pasieksite eidami takeliu palei upę vos per 10 minučių. Puiki vieta pavasarinei žūklei, gražioms nuotraukoms. Sezono metu pakeliui rasite daug laukinių braškių, žemuogių, įvairių vaistažolių.

Mikierių atodanga (skardis, Šventosios kilpos) - 2000 m.

Turiningas 4 dienų vasaros atostogų pasiūlymas šeimai vos už 42 eur/asm

Kviečiame šeimos vasaros atostogas praleisti tyrame ore nuostabioje natūralaus grožio aplinkoje - Šventosios kraštovaizdžio draustinyje, Mikierių km. Anykščių raj.

Jūsų paslaugoms specialus 4-ių dienų atostogų pasiūlymas šeimai nuo 50 eur/žm.:

- nakvynė 4-5 vietų kambaryje 3 paras

- Pažintinis žygis po apylinkes pagal "legendą" (pėsčiomis, 5km, trukmė apie 1,5-2 val)

- "Mega tarzankė" - kiekvieno paauglio trokštamiausia pramoga prie upės

- Baidarių žygis 2 dienoms

- virtuvė maisto gamybai su indais ir buitine technika

- turistinis inventorius (šašlykinė, kepsinės, malkos kepimui)

- sportininis-pramoginis inventorius (tinklinis, badmintonas, krepšinis, futbolas ir stalo žaidimai)

- bibliotekėlė

*-Minimalus užsakymo kiekis - 4 asm. (1 kambarys)

Atostogų pavyzdys:

1 diena - 15-23 km žygis baidarėmis Šventosios arba Jara+Šventoji upėmis. Pakeliui didieji Šventosios kilpų skardžiai - Šventosios vizitinė kortelė. Būtina pakeliui sustoti pasirinkti grybų ir uogų vakarienei! Finišas mūsų sodyboje Mikierių km., Šventosios upės kraštovaidžio draustinio viduryje. Po žygio - badmintonas, krepšinis, tinklinis, smiginis, stalo ir kt. žaidimai. Nakvynė vasarnamyje.

2 diena - žygis pėsčiomis (arba dviračiu) pagal legendą (specialus mūsų parengtas žemėlapis su nuorodomis; g.b. 0,5-2 val. trukmės). Pamatysite įspūdingų ąžuolų, skirtingų paplūdimių, danielyną, pakabinamą tiltą, pasisemsite tyro šaltinio vandens ir galbūt aplankysite juodosios keramikos dirbtuves. Žygis gali būti derinamas su grybavimu ir uogavimu (išduosime keletą vietų kur gausiai dygsta baravykai ir voveraitės:)). Antrą dienos pusę laisvas laikas maudynėms upėje ar papildomoms pramogoms ir žaidimams. Rekomenduojame maudynių paįvairinimui nuvykti iki gražaus miško ežeriuko (4 km. nuo sodybos) su neįtikėtinai smėlėtu paplūdimiu. Vakare žvejai mėgėjai (jei tokių yra:)) privalo pagauti žuvies vakaro žuvienei (kimba šapalai, kuojos, ešeriai, lydekos). Nakvynė vasarnamyje.

3 diena - plaukiame toliau žemyn upe Šventosios kraštovaidžio draustiniu (Mikieriai-Andrioniškis). Pakeliui "Lašinių rėva" (slenkstis) ir Jasiūno malūno liekanos. Poilsis. Nakvynė vasarnamyje.

4 diena - išvykimas. Kambarį atlaisvinti iki 12.00 val.

Specialaus pasiūlymo kaina*. Dviejų baidarių Vista su papildoma kėdute vaikui iki 8 m. (arba trivietės kanojos ir dvivietės baidarės) nuoma 2 dienoms, žmonių ir baidarių transportavimas, 4-5 vietų kambarys 3 paroms (su balta patalyne), galimybė naudotis virtuve su buit. tecnhnika ir indais, Mega tarzankė, žygis pagal legendą ir sodybos turistinis-sportinis inventorius, galimybė naudotis virtuve su jos įranga, vieta automobiliui  - viso 250 eur. 

Papildomai užsakant pirtį - plius 30 eur.

 *-Specialus pasiūlymas galioja darbo dienomis iki rugsėjo 1 d.

Papildomos paslaugos sodyboje:

- irklenčių nuoma - 8 eur/val., 12 eur/2val

- šaudymo iš lanko pramoga su instruktoriumi – 2 eur/6 šuviai

- Dažasvydis - 12 eur/žm. Minimalus užsakymas – 100 eur. Užsiėmimo trukmė apie 2 val

-„Zip line“ - skrydis lynu per upę - 3 eur/žm (arba 30 eur/val)

- Tiras vaikams – 20 Eur/ 200 šuvių (arba 3 eur/10 šūvių)

- Dviračių nuoma – nuo 12 Eur/d

Atvykite į Šventosios upės slėnį, pajuskite jo ypatingą aurą ir pasisemkite gamtos dosniai dovanojamų galių!

Slideset

The Widgetkit Slideset takes your product showcase to the next level. It provides a sleek way to show multiple sets of items and uses smooth effects while looping through them.

Features

 • Clean and very lightweight code
 • Eye-catching transition effects
 • Fully responsive including all effects
 • Support of named custom sets
 • Swipe navigation on mobile phones
 • Built with HTML5, CSS3, PHP 5.2+, and the latest jQuery version
 • Works with Joomla and WordPress

Slide Example

The sets are auto generated (4 items per set), item names are shown and it uses the slide effect and navigation buttons.

 • Icon 01
  Radio
 • Icon 02
  Camera
 • Icon 03
  Calendar
 • Icon 04
  Volume
 • Icon 05
  Chat
 • Icon 06
  Tunes
 • Icon 07
  E-Mail
 • Icon 08
  Google+
 • Icon 09
  Player
 • Icon 10
  Like
 • Icon 12
  Twitter
 • Icon 12
  Weather

Zoom Example

The sets are arranged manually, the sets names are used as navigation and it uses the zoom effect.

 • Icon 01
 • Icon 02
 • Icon 03
 • Icon 04
 • Icon 05
 • Icon 06
 • Icon 07
 • Icon 08
 • Icon 09
 • Icon 10
 • Icon 12
 • Icon 12
 • Icon 13

Drops Example

The sets show the item names and it uses the drops effect and navigation buttons.

 • Icon 01
  Album 1
 • Icon 02
  Album 2
 • Icon 03
  Album 3
 • Icon 04
  Album 4
 • Icon 05
  Album 5
 • Icon 06
  Album 6
 • Icon 07
  Album 7
 • Icon 08
  Album 8
 • Icon 09
  Album 9
 • Icon 10
  Album 10
 • Icon 12
  Album 11
 • Icon 12
  Album 12

Deck Example

This auto generated sets uses prev/next buttons as navigation and the deck effect.

 • Icon 01
 • Icon 02
 • Icon 03
 • Icon 04
 • Icon 05
 • Icon 06
 • Icon 07
 • Icon 08
 • Icon 09
 • Icon 10
 • Icon 12
 • Icon 12

How To Use

The Widgetkit Slideset takes full advantage of the very user-friendly Widgetkit administration user interface. You can create and manage all the slidesets and their different items in one place. After you have created a slideset you can load it anywhere on your website using shortcodes or the universal Widgetkit Joomla module or WordPress widget.

Daugiau įrašų...